З 2 вересня, протягом табірного збору, для курсантів-першокурсників Харківського національного університету внутрішніх справ проводяться екскурсії «Харків – місто, в якому я навчаюсь», організовані за підтримки профспілкової організації університету та за участі відділу соціально-гуманітарної роботи.

Розроблений маршрут включає головні історико-культурні та архітектурні пам’ятки й більшість визнаних символів Харкова. Під час екскурсії курсанти дізнаються про найголовніші стимули розвитку в історії нашого міста: заснування Харківського колегіуму та університету, проведення залізничного сполучення, про столичний період історії міста. Принагідно згадуються і найвідоміші харків’яни та особи, тісно пов’язані з центром Слобожанщини: Ф. Донець, І. Сірко, Г. Квітка-Основ’яненко, Г. Сковорода, В. Каразін, І. Мечніков, Г. Хоткевич, Л. Ландау, Л. Гурченко, Л. Сердюк та ін. Екскурсія має й пішохідні частини, найдовша з яких відбувається у парку ім. Т.Г. Шевченка.

Екскурсія здійснюється комфортабельним автобусом із дотриманням карантинних вимог.

Директор музею ХНУВС Андрій Прохоров