Голова Школи наукового лідерства факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ Віталій Найда взяв участь у міжнародному онлайн-семінарі від Фонду Конрада Аденауера на тему «Centre vs. Periphery  – The issue of further integration and how to overcome it». Почесними гостями онлайн-зустрічі та основними спікерами виступили колишній єврокомісар з питань освіти, культури, молоді та спорту Ян Фігель, а також генеральний делегат Громадського руху Європи у Франції Жером Квере.

Обговорення було присвячене розбіжностям між європейським центром та периферією. Хоча багато країн центру виступають за подальшу інтеграцію до Європейського союзу, більшість менших країн на периферії наголошують на постійній важливості національної держави. Учасники мали можливість подискутувати, який рівень федералізму вигідний більшості держав-членів і як могло б виглядати подальше розширення відповідальності ЄС у сферах національної політики. Обговорювані проблеми є вкрай важливими для осмислення політики європейської інтеграції в Україні.