3 березня відбулися загальні збори Національної академії правових наук України. Крім розгляду питань, пов’язаних із діяльністю академії, було проведено вибори президента, першого віце-президента та головного вченого секретаря НАПрН України (у зв'язку із заявою Василя Яковича Тація про звільнення з посади за власним бажанням).

Президентом НАПрН України обрано Петришина Олександра Віталійовича, першим віце-президентом – Кучерявенка Миколу Петровича, головним ученим секретарем – Журавля Володимира Андрійовича.

Петришин Олександр Віталійович закінчив Харківський юридичний інститут (нині – Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого») у 1985 р., де пройшов шлях від стажиста-дослідника до професора. Доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України. Підготував 18 кандидатів і 2 докторів юридичних наук, є автором понад 250 публікацій. Олександр Віталійович брав участь у розробці проектів змін та доповнень до Конституції України, низки законів України. Голова спеціалізованої вченої ради Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член редакційної колегії  низки наукових видань, був членом Президії ВАК України. Петришин О. В. – член Ради Північно-східного наукового центру НАН і МОН України, ради Державного фонду фундаментальних досліджень, Ради державного фонду фундаментальних досліджень при Кабінеті Міністрів України та Конституційної Асамблеї. Заслужений діяч науки і техніки України (2004). Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України (2003), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2010), Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2006), Почесним знаком Служби безпеки України (2009), Відмінник освіти України (2001), лауреат Премії імені Ярослава Мудрого (2004, 2011) та Державної премії в галузі науки і техніки України (2011), Видатний юрист (2012).

Колектив Харківського національного університету внутрішніх справ вітає Олександра Віталійовича з обранням на посаду президента Національної академії правових наук України та бажає подальших успіхів і плідної праці.