Цього року виповнюється 100-та річниця завершення Української національної революції. З метою відзначення цієї дати кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ і кафедрою українознавства Харківського національного університету радіоелектроніки було проведено Всеукраїнський форум «Українська національна революція 1917-1921 рр. – досвід та уроки боротьби за державність». До складу організаційного комітету увійшли завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін факультету № 6 ХНУВС, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч освіти України Володимир Греченко, доценти цієї кафедри кандидат історичних наук Віталій Заборовський та кандидатка філологічних наук Наталія Кобилко. Через загальну епідеміологічну ситуацію захід був проведений в онлайн-форматі на платформі Meet.

Широка тематика конференції об’єднала літературознавців, мовознавців, істориків, філософів, правників, мистецтвознавців та розкрила питання історичного шляху становлення української державності, ролі культури та освіти в державотворенні; зображення національного відродження в мові, літературі й культурі; філософсько-політичні аспекти боротьби України за свою національну незалежність.

На адресу оргкомітету надійшло понад 50 заявок із Харкова, Маріуполя, Сум. Активними учасниками заходу були викладачі та студенти Харківського національного університету внутрішніх справ. Під науковим керівництвом доцента Віталія Заборовського із доповідями виступили А. Довбиш «Роман Шухевич», В. Велігура «Розвиток культури за часів П. Скоропадського», Ю. Байдюк «М. С. Грушевський в роки Української революції», А. Лощіліна «Український театр – Марія Заньковецька», А. Крячун «Бій під Крутами – звитяга і нагадування», Т. Крамчанінова «Симон Васильович Петлюра», В. Підлужна і М. Чередник «Володимир Кирилович Винниченко», Е. Карп «Володимир Науменко», К. Сімачов «Внесок Василя Вишиваного у побудову української держави», Є. Прасол, «Збройні сили Української Народної Республіки».

Доцентка Наталія Кобилко виступила керівником наукових робіт А. Крячун «Тема революції у творчому доробку Павла Тичини» і Ю. Муратової «Проблема історичного буття української нації у творчості Миколи Хвильового». Старша викладачка Оксана Малютіна керувала підготовкою доповіді Б. Рощенка «Військова реформа Павла Скоропадського».

У межах наукового гуртка кафедри, керівником якого є старший викладач Михайло Овчинников, студенти підготували тези з актуальних мовознавчих питань: Ю. Байдюк «Складні випадки наголошування в українській мові», Е. Лапчинська «Особливості написання прізвищ іншомовного походження українською мовою», А. Москаленко «Комунікативні ознаки культури мовлення юристів», В. Підлужна «Етимологія топонімів Харківської області», В. Філатова «Етимологія сучасних юридичних термінів».

Виступи доповідачів супроводжувалися жвавим обговоренням, що свідчить про актуальність обраної теми заходу. За підсумками роботи конференції кожен учасник отримав сертифікат, програму та збірник матеріалів.