Науково-дослідна робота здобувачів освіти – один із найважливіших засобів підвищення якості підготовки спеціалістів у вищій школі, а зокрема науково-дослідна робота лінгвоюридичного спрямування сприяє формуванню навичок мовно-наукових досліджень із обраної проблематики, розвитку аналітичного мислення, креативності у вирішенні поставлених проблем.

Відбулося онлайн засідання юридикотермінологічної секції студентсько-курсантського гуртка «Veritas» кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС під керівництвом завідувачки кафедри Валентини Василенко. На науковому зібранні було оголошено доповіді гуртківців, які розкрили питання когнітивних аспектів юридичних термінів, сучасних номенклатур елементів лінгвоюридичного коду, термінологічного забезпечення професійної діяльності правника, специфіки термінотворення специфічно фахових найменувань, ролі класичних мов у формуванні юридичної термінології, а також когнітивних аспектів вивчення деяких правничих термінів.

Враховуючи міждисциплінарний характер секції, на засідання було запрошено практичного працівника – начальника частини ліквідації наслідків аварій Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій підполковника служби цивільного захисту Олега Пташка.

Фахівець наголосив, що забезпечення реалізації в межах повноважень державної політики у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та військового характеру у мирний час та особливий період відбувається працівниками лише після проходження стажування на відповідній посаді та складання заліків з оформленням відповідних юридичних документів. Тому знання правничих термінів і уміння швидко і грамотно укладати фахові документи є важливою складовою будь-якої професійної діяльності.

Насамкінець, чергове засідання секції стало не тільки важливим компонентом позааудиторної навчально-виховної та науково-дослідної роботи здобувачів вищої освіти, а й надало можливості значно покращити комунікативні вміння спілкування фаховою українською мовою.

Сумська філія ХНУВС