З перших днів повномасштабної війни всі люди стикнулися з проблемами, яких раніше не могло існувати в цивілізованій країні: відсутність ліків, продуктів харчування, води. Найбільших труднощів зазнають найуразливіші верстви населення – діти та люди похилого віку. Зокрема, гостро постала проблема пошуку дитячого харчування для найменших наших громадян. Завдяки наданню гуманітарної допомоги, ситуація почала стабілізуватися. Однак, досить часто специфічна допомога, як і дитяче харчування, надавалася за територіальним принципом – до відповідних територіальних громад, в яких не завжди є діти відповідного віку і в такій чисельності. Водночас, там, де таку допомогу потребують - її могло бути недостатньо.

Працівниками Харківського національного університету внутрішніх справ організовано збір інформації про наявні об’єми невитребуваного дитячого харчування в ОТГ навколо м. Харків і перенаправлення до осіб, які його потребують, та в дитячі медичні установи.