Харківський національний університет внутрішніх справ, Харківський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Асоціація цивілістів України», науковці кафедр цивільно-правових дисциплін факультету № 4 та цивільного права та процесу факультету № 6 дистанційно провели науково-практичну конференцію «Проблеми цивільного права та процесу», присвячену 97-й річниці від дня народження видатного вітчизняного вченого у сфері цивільного права, професора, доктора юридичних наук, лауреата Державної премії Української РСР, заслуженого юриста України Олександра Анатолійовича Пушкіна.

У збірнику розміщено 89 тез наукових доповідей та повідомлень. Проблематика рекодифікації цивільного законодавства України під час воєнного стану, вплив на об’єкти цивільних прав, було винесено на огляд учасників конференції, оскільки від оперативності змін цивільно-правової сфери залежить повноцінне функціонування громадянського суспільства у важкі для країни часи. Цивільно-правові відносини є правовим фундаментом існування особи, сім’ї, колективу в соціально-економічному просторі. Особливо актуалізуються питання об’єктів цивільних прав у контексті рекодифікації цивільного законодавства та інтеграції української правової матерії з правовим масивом країн Європейського Союзу.