З метою поглиблення теоретичної підготовки та удосконалення практичних навичок застосування закону про кримінальну відповідальність, представниками кафедри кримінального права і кримінології факультету № 1 ХНУВС започатковано цикл факультативних занять із проблем кримінально-правової кваліфікації.

Професором цієї ж кафедри Юрієм Орловим було проведено комбіноване факультативне заняття, присвячене проблемам кваліфікації злочинів проти життя особи, а також заподіянню шкоди, вчиненої в умовах воєнного стану, та спрямоване на відсіч і стримування збройної агресії російської федерації. Курсанти отримали можливість більш глибоко дослідити окремі складові теорії кримінального права, здійснити аналіз слідчої та судової практики у провадженнях за вказаною категорією кримінальних правопорушень, виявити проблемні питання та сформувати на них відповіді.

Триває робота щодо адаптації освітнього процесу під запити правозастосовної діяльності в умовах воєнного стану.