Завідувач кафедри правоохоронної діяльності та поліціїстики факультету № 6 Ірина Панова провела онлайн-лекцію для студентів 2 курсу спеціальності «Правоохоронна діяльність» з дисципліни «Адміністративне право і процес» за темою «Адміністративна юрисдикція».

Одним із процесуальних засобів, покликаних забезпечувати вільне здійснення громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, юридичними особами законних прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин, є адміністративна юстиція.

На лекційному занятті було обговорено співвідношення адміністративного судочинства та адміністративного процесу; поняття та завдання адміністративного судочинства; принципи адміністративного судочинства; законодавство про адміністративне судочинство; поняття та види адміністративної юрисдикції адміністративних судів. Окремо було акцентовано увагу на предметній, територіальній та інстанційній підсудності. Розглянуто веб-сайти та структуру відповідних суб'єктів владних повноважень.