Доцентка кафедри адміністративного права та процесу факультету № 1 Ірина Казанчук, завідувачка кафедри соціально-економічних дисциплін Сумської філії ХНУВС Олена Лук’янихіна взяли участь у міжнародному форумі «Форум академічної доброчесності» від Unicheck та Національного агентства із забезпечення якості освіти України.

Спікерами форуму виступили – експерт з академічної доброчесності та комерційний директор Unicheck Україна Андрій Сідляренко, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Іван Назаров, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Артем Артюхов, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій Бутенко, народна депутатка України секретариня Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа та проректорка з наукової роботи Університету Назарбаєва (Казахстан) Loretta O’Donnell.

Під час форуму учасники отримали цінну та цікаву інформацію про розвиток академічної доброчесності в Україні. Зокрема, були розглянуті важливі для освітян питання: система забезпечення академічної доброчесності у закладі вищої освіти на шляху до світових стандартів та її зовнішня оцінка в умовах кризи; дотримання деякими закладами вищої освіти України політики нульової толерантності до порушень академічної доброчесності; законодавчі ініціативи з метою підвищення академічної доброчесності у науці та освіті; підготовка законопроєкту про академічну доброчесність; академічна доброчесність і застосування інформаційних технологій; види академічної відповідальності (у тому числі додаткові та/або деталізовані) учасників освітнього процесу за конкретні порушення академічної доброчесності тощо.

За результатами участі у заході Ірина Казанчук та Олена Лук’янихіна отримали відповідний сертифікат. Набуті під час форуму знання будуть використані в освітньому процесі та науково-дослідній діяльності.