Науково-педагогічний склад кафедри конституційного і міжнародного права факультету № 4 ХНУВС взяв участь в онлайн-зустрічі «Solidarity Talks «Фільтрація» на окупованих территоріях: як зупинити масові порушення прав людини?»», організованій громадською правозахисною організацією «Центр Громадянських Свобод», яка працює з метою реального утвердження прав та свобод людини в Україні та країнах Євразіі.

Під час конференції обговорювалися актуальні питання розуміння терміну «фільтарція», особливості її проведення російськими загарбниками на окупованих територіях України, зокрема у м. Маріупіль, систематичне порушення прав людини під час проведення фільтраційних заходів щодо громадян України, приниження їхньої честі та гідності, катування, залякування тощо. Наприкінці заходу було сформульовано рекомендації щодо фіксації порушення прав людини під час фільтрації, розслідування супутніх злочинів та донесення відповідної інформації до урядів іноземних держав, урядових й неурядових міжнародних правозахисних організацій з метою надання належної правової оцінки фактам дискримінації й катування громадян України російськими військовими, офіційними особами окупаційних адміністрацій.

ВЗГ ХНУВС