Для набуття високого рівня компетентності студентами, які навчаються на першому та на другому курсах університету за освітньо-професійною програмою «Правоохоронна діяльність» доцентом кафедри правоохоронної діяльності та поліціїстики факультету № 6 Миколою Голубом та інспектором сектору протидії домашньому насильству Харківського районного Управління № 2 Катериною Швед проведено лекційне бінарне заняття з навчальної дисципліни «Адміністративно-юрисдикційна діяльність поліції». Тема - «Організація роботи НПУ з попередження та протидії випадкам домашнього насильства в умовах воєнного стану. Досвід роботи НП Харківської області».

Катерина Швед розповіла студентам про функціонування груп швидкого реагування Національної поліції у структурі Головного Управління Національної поліції в Харківській області, завданням яких є протидія домашньому насильству, ознайомила з особливостями несення служби в умовах воєнного стану. Було наголошено, що основним  завданням  цих підрозділів є оперативне реагування на випадки домашнього насильства. Поліцейські, які входять до складу таких оперативних груп, вміють надавати медичну, правову та психологічну допомогу постраждалим. Вони пройшли відповідну підготовку з оперативного реагування та протидії вчиненню домашнього насильства. Мобільні групи швидкого реагування створені в Управлінні превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Харківській області і функціонують з вересня 2019 року. За результатами їхньої роботи було зроблено висновок щодо доцільності подальшого використання таких підрозділів.

Проведення лекційного заняття із залученням практичних працівників Національної поліції викликає у молоді високу мотивацію, стимулює творчий пошук, робить навчання більш цікавим та практично спрямованим.

ВЗГ ХНУВС