За рік повномасштабної війни окупанти завдали довкіллю України збитків на суму близько 1,9 трильйона гривень. За цей час задокументовано понад 2300 злочинів проти природи. «Злочини проти довкілля під час війни» - стали темою засідання наукового гуртка кафедри юридичних дисциплін Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ. Його провела доцентка кафедри юридичних дисциплін Наталіяю Дуравкіна. Під час засідання було обговорено найголовніші ековтрати, зокрема: п'ята частина заповідного фонду “відчула на собі” наслідки бойових дій; під окупацією знаходиться 10 національних природних парків, 8 заповідників, 2 біосферних заповідники; близько 600 видів рослин та 750 видів тварин, зокрема червонокнижних, опинилися під загрозою знищення; окуповано 132 родовища корисних копалин.

Заподіяна довкіллю шкода є частиною світових екологічних проблем і неминуче вплине на глобальний стан справ. Саме тому так важливо висвітлювати екологічні злочини Росії в Україні та говорити про можливі шляхи мінімізації їхнього впливу та рішення щодо самозахисту та повернення екології до норми.

Сумська філія ХНУВС