Представники Харківського національного університету внутрішніх справ взяли участь у роботі Міжнародної практично-наукової конференції «Захист прав осіб, які постраждали від збройної агресії: міжнародно-правовий аспект». Захід був організований громадською організацією «Європейсько-Азіатська науково-дослідницька платформа».

У роботі конференції взяв участь науково-педагогічний склад кафедри цивільно-правових дисциплін факультету № 4: завідувач кафедри Олексій Зайцев, професор Святослав Сліпченко, доценти Оксана Бортнік, Тетяна Степаненко, Наталія Шишка, Олександр Шишка; науково-педагогічний склад кафедри цивільного права та процесу факультету № 6 – завідувач кафедри Юрій Жорнокуй, професор кафедри Олександр Кухарєв, доцент Юрій Чалий та старша викладачка Софія Попова.

Учасників конференції ознайомили з міжнародними механізмами відшкодування та компенсації майнової та немайнової шкоди, завданої особам, які постраждали внаслідок збройної агресії, а також в розгляді відповідних міжнародно-правових аспектів цієї проблеми. Конференцію відкрив народний депутат України доктор юридичних наук, професор Микола Стефанчук. У заході взяли участь юристи-практики, науково-педагогічні працівники, науковці, здобувачі освіти закладів вищої освіти, представники країн Польщі, Бельгії та Ізраїлю з метою обговорення міжнародних механізмів відшкодування та компенсації майнової та немайнової шкоди, завданої особам, які постраждали внаслідок збройної агресії, та висвітлення новітнього досвіду європейської практики застосування відповідальності до країн агресорів у разі порушення прав та законних інтересів цих осіб.

Під час конференції обговорювалися питання: особливості відшкодування майнової шкоди, завданої збройною агресією, стадії розвитку деліктного зобов'язання, зарубіжний досвід щодо деліктного позову та грубих порушень прав людини, закон про допомогу українським мігрантам, вікно легітимності для розгляду масових позовів у міжнародному праві, зміна парадигми цивільно-правової відповідальності агресора, а також відшкодування (reparations) жертвам військової агресії в Україні у контексті концепції перехідного правосуддя.