Науково-педагогічні працівники та курсанти факультету №1, задіяні у роботі відділення юридичної клініки Харківського національного університету внутрішніх справ у м. Кам’янець-Подільський, взяли участь в онлайн-зустрічі «Встановлення особи під час процедури визнання особою без громадянства» з адвокатом, заступником менеджера проєкту з надання правової допомоги особам без громадянства ГО «Десяте квітня» Олексієм Ярошенком. Захід проведено в межах роботи правового клубу «PRAVOKATOR» – комунікаційної платформи серед державних установ, що створена в системі безоплатної правничої допомоги (БПД).
Під час зустрічі було обговорено наступні питання: «Базові нормативно-правові акти», «Коли необхідне встановлення особи?», «Які документи можуть бути доказами?», «Свідки та їх роль», «Участь територіальних громад у встановленні особи», «Перспективи співпраці з правоохоронними органами щодо встановлення особи», «Встановлення особи в судовому порядку».
Олексій Ярошенко наголосив, що 24 березня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 317 «Про деякі питання визнання особою без громадянства», якою затверджено Порядок розгляду заяв про визнання особою без громадянства, а також зразки супутніх документів. 16 квітня 2021 року ця постанова набрала чинності і фактично розпочався процес документування в Україні осіб без громадянства. Надалі набуття статусу особи без громадянства дозволить цим людям офіційно працевлаштуватись, отримувати медичну допомогу, освіту, пенсію, а також інші соціальні та економічні привілеї.