Науково-педагогічний склад кафедри конституційного і міжнародного права факультету № 4 Харківського національного університету внутрішніх справ взяв участь в онлайн-лекції на тему «Право на апеляційний перегляд у рішеннях Конституційного Суду України», організованій Конституційним Судом України.

Участь у зустрічі взяли чинні судді Конституційного Суду України Галина Юровська (модератор заходу) та Віктор Городовенко. Під час онлайн-лекції обговорювалися актуальні питання реалізації конституційного права громадян України на судово-юридичний захист в контексті міжнародних стандартів прав людини, а також особливості його забезпечення в умовах правового режиму воєнного стану та пов’язані із цим обмеження та проблеми забезпечення.

Детально було висвітлено правову позицію та практику Конституційного Суду України щодо розуміння змісту та обсягу права особи на судово-юридичний захист, наголошено на наявних проблемах у законодавчому забезпеченні права особи на захист у форматі апеляційного оскарження, обґрунтована необхідність внесення змін і доповнень до чинного законодавства у сфері забезпечення права особи на судовий захист з метою приведення його у відповідність до положень Основного Закону України.