Кафедрою цивільно-правових дисциплін та кафедрою трудового, земельного та господарського права Одеського державного університету внутрішніх справ спільно з кафедрою цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету внутрішніх справ проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Вплив інтеграційних тенденцій на розвиток національного права».

З вітальними словами виступили: ректор Одеського державного університету внутрішніх справ Дмитро Швець та ректор Харківського національного університету внутрішніх справ Валерій Сокуренко.

На конференції заслухали представників вітчизняних навчальних закладів, а також науковців, які представляли закордонні навчальні заклади, зокрема: Академію поліції МВС Республіки Азербайджан, Бакинський державний університет (Азербайджан), Карагандинський університет ім. Академіка Є.А. Букєтова (Казахстан), Вармінсько-Мазурський університет (Польща), Університет Верони (Італія).

За результатами конференції серед перспективних напрямів удосконалення правового регулювання приватних прав в Україні визначено:

– антропологічний підхід до оновлення ЦК України в умовах євроінтеграції;

– темпоральні межі реалізації змісту цивільних правовідносин в умовах воєнного стану;

– щодо надання згоди НАЗК на звільнення особи, відповідальної за реалізацію антикорупційної програми;

– посмертна репродукція як спосіб реалізації права на материнство, батьківство;

– право на освіту в реаліях тимчасово окупованих територій;

– проблемні питання реалізації спадкових прав на тимчасово окупованих територіях України;

– забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб у період воєнного стану в Україні;

– вплив інтеграційних тенденцій морського права країн ЄС на розвиток національного морського права;

– формування законодавства України у царині убезпечення дорожнього руху відповідно до права і практики ЄС;

– аналіз різновидів кредитних договорів США та їх вплив на розвиток національного права України ;

– особливості врегулювання спору за участю судді як форма присудової медіації;

– розвиток законодавства про закупівлі під час воєнного стану;

– окремі питання влаштування дітей-сиріт в умовах війни.

За результатами роботи конференції буде підготовлено збірник матеріалів доповідей і тез, що буде розміщений на сайті Одеського державного університету внутрішніх справ.