Старша викладачка кафедри конституційного і міжнародного права факультету № 4 Наталія Філіпська пройшла тритижневий  тренінг «Торгівля людьми – дослідження цифрової бізнес-моделі торговців людьми» (Trafficking in Human Beings – Investigation of the digital business model of human traffickers), який був проведений на платформі CEPOL.

Основна мета тренінгу –  надати правоохоронцям, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми та розслідування таких злочинів, знання та навички користування пошуковими ресурсами для отримання максимальної інформації щодо злочинців, які використовують різні ресурси для вчинення злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми. Серед учасників тренінгу були представники поліції, навчальних закладів та науково-дослідних установ з багатьох європейських держав – Угорщини, Латвії, Польщі, України, Хорватії, Фінляндії, Литви, Румунії тощо.

Досвідчені онлайн-тренери розкривали різні аспекти розслідування злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми в сучасному digital-середовищі, особливості використання пошукових ресурсів, психологію жертв таких злочинів, а також дії слідчого / дізнавача для виявлення інформаційних «відбитків» злочинної діяльності (залучення жертв, фінансові операції тощо).

За результатами проходження навчання для учасників щотижнево проводилися тестування та виконання практичних завдань, які оцінювалися модераторами, на форумах обговорювалися різні тематичні питання. Отримання сертифікату передбачало успішне виконання теоретичних та практичних завдань.