У межах реалізації Плану Харківського національного університету внутрішніх справ з виконання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року доцент кафедри соціально-економічних дисциплін Сумської філії ХНУВС кандидат наук з державного управління Володимир Дементов успішно підвищив кваліфікацію – опанував декілька онлайн-курсів на тему «Запобігання сексуальній експлуатації та насильству» (Prevention of Sexual Exploitation and Abuse (PSEA). Він отримав відповідні електронні сертифікати: UNDSS (Департаменту охорони та безпеки Організації Об’єднаних Націй); SSS (Благодійна організація «Благодійний фонд «СТАБІЛІЗЕЙШЕН СУППОРТ СЕРВІСЕЗ» – виконавчий партнер The Office of the United Nations High Commissioner for Refugees («UNHCR») – Управління Верховного Комісара у справах біженців (УВКБ ООН); UNICEF (ЮНІСЕФ – дитячий фонд ООН, спеціалізована структура ООН із захисту прав та інтересів дітей); на платформі DisasterReady (онлайн навчальна платформа https://www.disasterready.org/ створена для кращої підготовки гуманітарних спеціалістів і фахівців у сфері розвитку до важливої роботи, яку вони виконують, з основних гуманітарних навичок).

Учасники онлайн-курсу «Запобігання сексуальній експлуатації та насильству» ознайомилися з основними концепціями захисту від сексуальної експлуатації та насильства (СЕН), а також із діями та поведінкою, які становлять сексуальну експлуатацію та насильство, ключовими заходами, які необхідно розглянути та прийняти для запобігання та реагування на СЕН.

Отримані знання допоможуть у викладанні дисциплін, підготовці та проведенні кураторських виховних годин та інших тематичних заходів для студентів Сумської філії за темою «Ненасильницька поведінка, ненасильницьке розв’язання конфліктів у сімейних та міжособистісних відносинах».

Сумська філія ХНУВС