Чергове засідання наукового гуртка кафедри кримінального процесу, криміналістики та експертології факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ відбулося в режимі Zoom-конференції та присвячувалося питанням ДНК-ідентифікації жертв військових злочинів, вчинених внаслідок військової агресії РФ проти України.

Участь у засіданні наукового гуртка взяла заступниця завідувача відділу, завідувачка сектору біологічних видів досліджень та обліку Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Олена Матарикіна. Вона розповіла студентам про особливості отримання зразків для ДНК-аналізу, основні методи, що застосовуються під час молекулярно-генетичного дослідження, можливості використання криміналістичних обліків генетичних ознак людини та особливості призначення слідчими судових молекулярно-генетичних експертиз для ідентифікації безвісти зниклих осіб і невпізнаних трупів.

Керівниця наукового гуртка доцентка кафедри кримінального процесу, криміналістики та експертології, кандидатка психологічних наук, доцентка Світлана Лозова розповіла про особливості підготовки та проведення судової молекулярно-генетичної експертизи, перспективи розвитку цього напряму дослідження.

Молоді науковці гуртка отримали корисну інформацію, яка допоможе їм у подальших дослідженнях.