Постійні злочини РФ посилюють ризики екологічних та техногенних катастроф із тяжкими наслідками для життя та здоров’я людей. Тому населення має бути готовим вчасно зреагувати на загрозливі ситуації, причому розуміти, коли загроза справді існує, а коли діє російська ІПСО.

Доцентка кафедри соціально-економічних дисциплін Сумської філії ХНУВС Світлана Петровська взяла участь в онлайн-воркшопі «Моніторинг хімічної та радіаційної загрози в умовах війни», що був організований міжнародною програмою «Чисте повітря для України». Програма «Чисте повітря для України» реалізується неурядовою організацією Arnika (Чеська Республіка) у співпраці з місцевими громадськими ініціативами з різних регіонів України за фінансової підтримки Transition Promotion Program Міністерства закордонних справ Чеської Республіки та National Endowment for Democracy (USA).

На заході було порушено такі питання: моніторинг повітря та радіаційного фону як частина системи попередження; безкоштовні засоби моніторингу повітря та радіації; методи попередження населення про забруднення повітря та радіологічну небезпеку; хімічні загрози від ворожих обстрілів.

Запропоновані теми викликали дискусію та запитання від учасників. Захід виявився інформативним і корисним для слухачів.

Сумська філія ХНУВС