Умови воєнного стану вимагають швидкої адаптації до них навчального процесу з орієнтиром на вироблення у педагогічного колективу та здобувачів освіти готовності й навичок діяти у екстремальних і складних ситуаціях. У цьому напрямі активно підвищує кваліфікацію склад працівників кафедри криміналістики, судової експертології та домедичної підготовки факультету №1. Доцентка кафедри Тетяна Орлова пройшла курс тактико-спеціальних навчань з надання домедичної та екстреної медичної допомоги в умовах бойових дій, інших надзвичайних ситуацій, що відбувся на базі Тернопільського національного медичного університету імені І. Горбачевського.

Наприкінці навчань Державним секретарем МВС України Інною Ящук була проведена нарада із представниками закладів вищої освіти МВС України щодо забезпечення впровадження результатів тренінгів/навчань у навчальний процес.