Доцент кафедри тактичної та спеціальної фізичної підготовки факультету № 3 ХНУВС Микола Боровик взяв участь у міжнародному пілотному тренінгу, який проводили інструктори американської неурядової організації «Heal Movement Corp» – фахівці медицини катастроф, хірурги-травматологи, тренери екстреної медичної допомоги, ветерани військової польової служби, з травматологічної реанімації та евакуації поранених у бойових діях. Навчання пройшли у два етапи на базі одного із закладів вищої освіти МВС України.

У першому етапі було розглянуто порядок надання бойовими медиками допомоги пораненим відповідно до алгоритму MARCH-PAWS, що охоплював 24 модулі (96 навчальних годин).

Під час розв'язання квестових завдань особлива увага приділялась тактичній допомозі пораненому, який знаходиться під обстрілом, а також алгоритму надання допомоги при великій кількості поранених у польових умовах.

Детально висвітлювались способи надання допомоги пораненому підручними засобами, серед яких створення штучних турнікетів, а також імпровізованих тазових бандажів, використання імпровізованих ношів (покривала, дошка), виготовлення активних засобів профілактики гіпотермії.

Під час другого етапу проходив поглиблений тренінговий курс «травматична реанімація та евакуація поранених у бойових умовах із наданням першої медичної допомоги постраждалим у мобільному польовому шпиталі», обсягом 152 години. Приділялась увага характерним травмам під час бойових дій, здійснення реанімаційних заходів, інтенсивної терапії, анестезії, запобіганню розповсюдження інфекції, оцінки травм у дітей, зупинки внутрішньої кровотечі, здійснення трансфузійної терапії, лікування гіпотермії, допомозі під час евакуації, надання допомоги військовополоненим, постраждалим внаслідок хімічного, біологічного чи радіаційного забруднення, надання допомоги службовим собакам. Практично відпрацьовувалися навички накладання швів, встановлення дренажної трубки в плевральну порожнину, застосування пристрою УЗД.

Отримані знання будуть використані в освітньому процесі Харківського національного університету внутрішніх внутрішніх справ.