ХНУВС долучився до зустрічі представників Міністерства внутрішніх справ України, закладів вищої освіти, Управління радіологічної безпеки Міністерства енергетики США та Державної інспекції ядерного регулювання України, що пройшла у м. Прага (Чеська Республіка). У заході взяли участь: заступник начальника навчально-методичного відділу Сергій Марчишин, головна наукова співробітниця науково-дослідної лабораторії з проблем наукового забезпечення правоохоронної діяльності та якості підготовки кадрів Тетяна Матюшкова, завідувач кафедри тактичної та спеціальної фізичної підготовки факультету № 3 ХНУВС Ігор Ковальов, доцент цієї ж кафедри Микола Боровик, старший викладач кафедри Михайло Іншеков, а також викладач циклу спеціальних дисциплін Сумського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» Сумської філії ХНУВС Вадим Семеноженко.

Захід проводився у межах реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Покращення стану захищеності та реагування стосовно джерел іонізуючого випромінювання в Україні» та пов’язаний із забезпеченням імплементації розробленого навчального курсу «Реагування поліції на неправомірні дії, пов’язані з джерелами іонізуючого випромінювання під час їх використання, зберігання або транспортування» в освітню програму та освітній процес МВС для підготовки фахівців Національної поліції України, які здійснюють заходи реагування та охорони джерел іонізуючого випромінювання в Україні.

Зустріч проходила у два етапи. Під час першого – українська делегація відпрацювала практичну складову навчального курсу. Модераторами виступили фахівці з фізичного захисту Управління радіологічної безпеки Національної адміністрації з ядерної безпеки Міністерства енергетики Сполучених Штатів Америки Джеремі Джемісона (Jeremy Jamison), Соріна Пуброші (Sorin Pubroschi) і Джері Андерсона (Jerry Anderson). Під час другого етапу представники закладів вищої освіти Міністерства внутрішніх справ України – розробники навчального курсу «Реагування поліції на неправомірні дії, пов’язані з джерелами іонізуючого випромінювання під час їх використання, зберігання або транспортування», зокрема Сергій Марчишин і Тетяна Матюшкова, – представили решті української делегації у повному обсязі розроблений ними курс і провели повноцінні навчальні заняття.

Теоретична складова курсу охоплювала вивчення наступних тем: «Поняття та види джерел іонізуючого випромінювання»; «Нормативно-правове забезпечення реагування поліції на інциденти з ДІВ»; «Загрози, пов’язані з ДІВ»; «Системи фізичного захисту ДІВ»; «Радіаційна небезпека для сил реагування»; «Досьє об’єкта»; «Об’єктовий план реагування» тощо. Практична частина курсу передбачала проведення командно-штабних навчань, під час яких відпрацьовувався алгоритм дій сил реагування на протиправні дії, пов’язані з ДІВ, за визначеними ситуаціями.

Учасники отримали відповідні сертифікати від представників Управління радіологічної безпеки Міністерства енергетики США.