Професор кафедри конституційного і міжнародного права факультету № 4 Андрій Войціховський взяв участь у панельній дискусії на тему «Що перешкоджає Україні ратифікувати Римський статут?», проведеної Center for Civil Liberties / Центром громадянських свобод у партнерстві з Київською школою прав людини та демократії, Українською асоціацією міжнародного права, Групою з міжнародного публічного права та політики у рамках Українського тижня міжнародного кримінального правосуддя.

Спікери заходу зазначили, шо Україна підписала Римський статут Міжнародного кримінального суду ще 20 січня 2000 року, але так і не ратифікувала його, хоча після угоди про Асоціацію з ЄС у 2014 році ратифікація цього документу є одним із прямих міжнародних зобов’язань України.

Учасники панельної дискусії дійшли висновку, що ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду є важливим напрямом зовнішньо-політичної діяльності України, який підкреслить готовність нашої держави співпрацювати з міжнародними партнерами для притягнення до відповідальності вищого політичного і воєнного керівництва Росії за агресію проти України та інших осіб за вчинення на території України воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочину геноциду.