Одним із важливих напрямків діяльності кафедри іноземних мов факультету №1 Харківського національного університету внутрішніх справ є проведення науково-дослідної роботи курсантів. На засіданнях кафедрального наукового гуртка курсанти знайомляться з основами наукової діяльності та вдосконалюють свої знання з фаху та іноземної мови. Засідання гуртка, яким керує старший викладач кафедри Тетяна  Кальченко, проходять кожного місяця.

Члени гуртка вчаться проводити дискусії, готують доповіді і виступи для науково-практичних конференцій англійською мовою.

Курсант 3-го курсу факультету № 2 Владислав Савінкін розповів про досвід опрацювання іншомовної літератури за фахом. До речі, він представляв наукову роботу «Правове виховання молоді в Україні» (українською і англійською мовами) і отримав Диплом II ступеня за участь у Всеукраїнському конкурсі у м. Київ.