Фахівці відділу зв’язків з громадськістю ХНУВС, члени Національної спілки журналістів України – Регіна Арлаускайте та Ірина Вареницька разом із журналістами міст Харків, Полтава і Суми взяли участь у тренінгах із медіаграмотності.  Під час навчального тренінгу на тему «Інструменти для фахового зростання журналіста в умовах інформаційних війн», тренерами якого виступили медіаексперт Сумського прес-клубу, фахівець із медіакомунікацій, журналіст, фотограф Олексій Гвоздик та медіаекспертка Інституту демократії імені Пилипа Орлика, доцентка кафедри журналістики та філології Сумського державного університету, заслужена журналістка України Алла Федорина, учасники підвищували рівень медіаграмотності. Тренінг розпочався з гри, під час якої учасники мали можливість ближче познайомитися між собою та обмінятися вже набутим в медійному просторі досвідом. Для досягнення вищої ефективності роботи журналістів розподілили на групи, в яких кожний міг проявити свою креативність та професійний підхід до виконання завдань. Працювали над формуванням визначення поняття медіаграмотність, брали участь в інших інтерактивних заняттях, таких як: груповий аналіз матеріалів у медіа, відокремлення фактів від коментарів, вміння підбирати та робити відео та фото, обговорення важливості дотримання журналістських стандартів та журналістської етики під час висвітлення інформаційних матеріалів.

У контексті тренування на тему «Особливості роботи з інформацією» учасникам заходу демонстрували як грамотно і правильно працювати з соціальними мережами, де особливу увагу приділили телеграм каналам. Журналісти дізналися як визначати різноманітні медіа маніпуляції, одним з яких є піраміда рангів: від наративу до фейку чи навпаки.

Учасники отримали сертифікати.

ВЗГ ХНУВС