До 29-ї річниці фундації Харківського національного університету внутрішніх справ для курсантів факультетів № 2 та № 3 завідувачем кафедри українознавства факультету № 2 доктором філологічних наук, професором Ігорем Чорним було прочитано лекцію, присвячену цій події. Доповідач розповів про основні віхи становлення та розвитку університету, про його сьогодення, окреслив перспективи. Оскільки сам професор Чорний працює в ХНУВС з 1994 року – моменту надання закладу вищої освіти університетського статусу, то він поділився власними спогадами про ті часи, підкреслив роль у створенні університету його першого ректора, першого віце-президента Національної академії правових наук України, академіка Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора, заслуженого юриста України, генерал-полковника міліції Олександра Марковича Бандурки. Він зазначив, що випускниками ХНУВС стало багато відомих вітчизняних учених-правників, очільників відомчих закладів вищої освіти, керівників Національної поліції України. В умовах повномасштабного вторгнення військ російської федерації в Україну випускники університету обороняють Вітчизну на передових рубежах, виявляючи мужність і героїзм. Випускник факультету № 1 старший лейтенант Віталій Грицаєнко, позивний «Гоголь» – заступник командира окремого загону спеціального призначення Національної Гвардії України «Азов» – загинув під час оборони Маріуполя. За особисту мужність і героїзм йому посмертно присвоєно звання Героя України.

«Знання. Закон. Честь.» – це девіз ХНУВС. Саме в цих словах полягає життєве кредо всіх працівників, курсантів, студентів, випускників університету. Саме на цих підвалинах ґрунтується його минуле, теперішнє і майбутнє.