З метою вшанування багатогранного творчого доробку Тараса Григоровича Шевченка Міністерство освіти і науки України вже 14 років поспіль організовує проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбувся І етап конкурсу за сприяння кафедри українознавства факультету № 2 та кафедри соціально-гуманітарних дисциплін факультету № 6.

Захід відкрив заступник декана з навчально-методичної роботи факультету № 2 Сергій Гіренко, який розповів про багаторічні традиції вшанування Великого Кобзаря в університеті, зокрема про Культурно-освітній центр «Шевченко – душа українського народу».

Цього року участь взяли 83 курсанти факультетів №№ 1-4 Харківського національного університету внутрішніх справ із різних локацій. Конкурсанти виконали завдання на знання біографії та творчості Тараса Шевченка, а також написали твір-роздум за однією із запропонованих тем.

Переможцями конкурсу стали:

І місце – курсантка групи 305 факультету № 3 Поліна Рог (керівник – завідувач кафедри українознавства факультету № 2, професор Ігор Чорний);

ІІ місце – курсант групи 201 факультету № 2 Дмитро Коцута (керівник – доцентка кафедри українознавства факультету № 2 Вікторія Перцева)

ІІ місце – курсант групи 104 факультету № 1 Максим Хилобокий (керівник – старша викладачка кафедри українознавства факультету № 2 Наталія Єльнікова);

ІІІ місце – курсант групи 103 факультету № 1 Тейюб Абдуллаєв (керівник – старша викладачка кафедри українознавства факультету № 2 Наталія Єльнікова).

Учасники конкурсу продемонстрували свої знання, бажання розвивати творчі здібності й самовдосконалюватися. У наступних випробуваннях на обласному й загальнодержавному етапах XІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка курсанти-переможці представлять Харківський національний університет внутрішніх справ.