Доцент кафедри конституційного і міжнародного права факультету № 4 Харківського національного університету внутрішніх справ Олександр Радченко взяв участь онлайн у роботі третьої Науково-практичної конференції з міжнародною участю «Захист основоположних прав і свобод людини в процесі забезпечення громадського порядку та безпеки», яка відбулася на базі Академії Штефан Чел Маре МВС Республіки Молдова.

У роботі конференції взяли участь представники академічного середовища, експерти та практики підрозділів МВС та інших юридичних органів Республіки Молдова й інших країн.

Під час конференції обговорювалася низка актуальних питань стосовно захисту основоположних прав і свобод людини, забезпечення публічного порядку та безпеки, зокрема в умовах дії правового режиму воєнного стану та стану війни. Відбулися жваві дискусії та обмін досвідом функціонування правоохоронних органів різних країн щодо організації охорони публічного порядку та забезпечення національної безпеки без порушення основних прав і свобод людини, гарантованих Загальною декларацією прав людини, а також обговорено було напрями подальшого посилення співпраці органів правопорядку різних країн, забезпечення балансу національної безпеки держави, особливо в умовах війни, з неухильним дотриманням міжнародних стандартів у сфері захисту прав людини.