Професорка кафедри гуманітарних дисциплін Сумської філії ХНУВС Надія Демиденко взяла участь у науково-практичній конференції «Національна безпека України в освітній сфері: виклики, цінності, досвід». Під час заходу учасники обговорили питання формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості; формування національно-культурної ідентичності українців в умовах постколоніального суспільства; «уроки» голодоморів в Україні тощо. Під час виступів спікерів науково-практичного форуму, організованого Сумським інститутом післядипломної педагогічної освіти, основною тезою стали питання про світоглядне реформування освітньої галузі, яка має бути україноцентричною, а також формувати українську громадянську ідентичність.

Надія Демиденко у своїй доповіді «Взаємозалежність етнонаціональної освіти та національної свідомості» зазначила, що питання національної самосвідомості у важкі, епохальні історичні періоди існування держави набирають вагу національної безпеки і, якщо раніше відродження фольклорних традицій були результатом захисної реакції на глобалізацію та асиміляцію культури, то у період збройної агресії РФ проти України – відродження фольклору стало на захист власної ідентичності. Зараз ми бачимо пояснення зростання активного інтересу до народних пісень у період російсько-української війни. Наприклад, пісня «Ой у лузі червона калина», написана понад сто років тому, стала духовним гімном сучасних українців. Популяризація народних культурних традицій є основою формування національної самосвідомості, найкоротшим і найтолерантнішим шляхом до пробудження всього національного.

Сумська філія ХНУВС