Вийшов друком науково-практичний посібник «Розслідування воєнних злочинів і пов’язаних з війною кримінальних правопорушень: кримінально-правові, кримінальні процесуальні та криміналістичні аспекти», підготовлений колективом науковців факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ під загальною редакцією ректора університету, доктора юридичних наук, професора, члена-кореспондента Національної академії правових наук України Валерія Сокуренка.

У науково-практичному посібнику представлено актуальну, повну й систематизовану інформацію про поняття, класифікацію, юридичне визначення, кваліфікацію воєнних злочинів і пов’язаних з війною кримінальних правопорушень, надано характеристику їхніх юридичних складових, визначено проблеми кваліфікації та шляхи їхнього вирішення. Визначено особливості й сформульовано рекомендації щодо документування, розслідування вказаної категорії кримінальних правопорушень, специфіки застосування криміналістичної техніки.

Посібник став результатом спільної науково-дослідної практико-орієнтованої роботи кафедр кримінального права і кримінології, кримінального процесу та організації досудового слідства, а також криміналістики, судової експертології та домедичної підготовки факультету № 1. Видання буде корисним для здобувачів освіти, які навчаються у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання системи Міністерства внутрішніх справ, практичних працівників Національної поліції, інших правоохоронних органів, а також науковців, які досліджують кримінально-правові, кримінальні процесуальні та криміналістичні проблеми протидії воєнним злочинам і пов’язаним з війною кримінальним правопорушенням.

Друковані примірники науково-практичного посібника були передані до наукової бібліотеки університету. Електронний варіант – розміщено у репозитарії за посиланням: https://dspace.univd.edu.ua/items/46d2d219-8362-4db3-85a8-8e837a1722f6