Старша викладачка кафедри українознавства факультету № 2 ХНУВС Наталія Єльнікова провела для навчальної групи курсантів онлайн-годину пам’яті «Плине кача: пісня, що стала реквіємом». Вона зазначила, що День Героїв Небесної Сотні – це день вшанування подвигу й увічнення пам'яті учасників Революції Гідності.

Слухаючи пісню «Плине кача», яка стала реквієм, у виконанні «Піккардійської терції», усі відтворили в пам’яті події лютого 2014 року. Викладачка розповіла про походження цієї пісні, автором якої є Василь Ґренджа-Донський, проаналізувала сюжет і стилістику вірша, що є близьким до народного твору. Із лінгвістичної точки зору прокоментувала лексему «тисина», яка, імовірно, називає тісне озерце, на якому змальовано водоплавного птаха, а також охарактеризувала качку як символ знесилля та передвісника фатальних наслідків.