З нагоди 210-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря у Харківському національному університеті внутрішніх справ відбувся поетично-літературний телеміст: «Шевченко промовляє крізь віки…».

Під час патріотично-мистецького заходу здобувачі вищої освіти усіх факультетів, Сумської філії та Кременчуцького льотного коледжу, а також школярі закладів загальної середньої освіти м. Харків декламували твори Тараса Григоровича Шевченка. Всього у літературному читанні взяли участь одинадцять конкурсантів.

До складу журі увійшли: голова – проректор, доктор юридичних наук, професор, полковник поліції Сергій Бортник, секретарка – заступниця начальника відділу соціально-гуманітарної роботи Юлія Лисичкіна, члени журі – начальниця відділу соціально-гуманітарної роботи, докторка філософії, капітан поліції Олена Сашуріна, завідувач кафедри українознавства, доктор філологічних наук, професор Ігор Чорний.

Телеміст пройшов за участю першого проректора Віктора Василенка, проректора Олександра Музичука, онлайн підключилися декани факультетів №№ 1-4, 6 – Віталій Романюк, Микола Марчук, Василь Кікінчук, Геннадій Звірянський, Оксана Брусакова і директор Сумської філії Сергій Лукаш.

Переможцями конкурсу визначили:

I місце – студентка магістратури факультету № 6 Наталя Василенко, вірш «Чого ти ходиш на могилу?»;

II місце – курсант 1 курсу факультету № 2 Артем Іващенко, вірш «Мені тринадцятий минало» та курсантка 1 курсу факультету № 3 Олександра Кучер, поетичні роздуми Т. Шевченка про сутність людського життя «Минають дні, минають ночі»;

III місце – курсант 1 курсу факультету № 1 Артем Швець, уривок із послання «І мертвим і живим…» та учениця 9-А класу Харківського ліцею № 29 Кристина Ель Жардалі, поема «Сон».

Голова журі Сергій Бортник зазначив: «Ми сьогодні провели сильний за своїм наповненням та ідейним спрямуванням захід. Читання та осмислення змісту творів Великого Кобзаря, пророка допомагає національно-патріотичному розвитку нашої молоді. Особливо це відчувається сьогодні, коли в Україні триває війна. Хочу подякувати всім учасникам та організаторам телемосту за можливість вкотре звернутись до творчості Великого Кобзаря».