За ініціативи декана факультету № 6 Оксани Брусакової для студентів університету проведено лекцію за темою «Підстави надання правової охорони творам архітектури, створеним із використанням штучного інтелекту».

Лекторкою виступила суддя Харківського окружного адміністративного суду, кандидатка на посаду судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності Ольга Ніколаєва. Вона визначила, що таке штучний інтелект (ШІ), питання належності прав на твори, які утворюються програмами та роботами. Ольга Ніколаєва зробила висновки, що ШІ не можна вважати субʼєктом права, а значить і субʼєктом авторського права будь-якого твору, роботи тощо. Суддя зазначила, що відсутність особистості автора у відносинах із генерованих результатів інтелектуальної діяльності, це одне з головних питань у сфері авторського права, що виникли з розвитком ШІ.

Студенти з задоволенням прослухали лекцію та отримали відповіді на свої запитання.