Професорка кафедри соціології та психології факультету № 6 Ольга Марченко та студент Святослав Прокодянчик виступили на засіданні секції «Математична освіта в школі і вишу: теорія і практика» ІІІ Міжнародної конференції «Проблеми викладання математики у закладах освіти: теорія, методика, практика (до 105-річчя О. В. Погорелова)», яка відбулась у ХНУ імені В. Н. Каразіна. Вони підготували тези у формі презентації на тему «Математична підготовка майбутніх практичних психологів». У доповіді було розкрито цільові та змістовні аспекти викладання дисциплін математичного спрямування для фахівців за спеціальністю «Психологія» (практична психологія), що спрямовані на вирішення завдань професійної діяльності, яка пов’язана з вивченням індивідуальних, групових і масових поведінкових явищ. Ці аспекти передбачають наявність знань і умінь у галузі збору, обробки та аналізу емпіричних даних із використанням статистичних методів і комп’ютерних технологій. Тому для проведення самостійних досліджень майбутні практичні психологи поряд із вивченням основних фахових дисциплін мають вміти збирати, обробляти та аналізувати психодіагностичні дані. Під час вивчення «Математичних методів у психології» студенти засвоюють базові поняття математичної статистики, методи аналізу емпіричних даних (кореляційний, статистичний, регресійний, факторний, кластерний). Опанування знань з експериментальної психології забезпечує ознайомлення з видами змінних та уміння щодо контроля за ними під час психологічного експерименту. Досвід, який представники вишу отримали під час конференції, є основою експериментально-пошукової діяльності майбутніх практичних психологів.