У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулися заходи з нагоди випуску 2024. Молоді, вмотивовані офіцери поліції поповнили лави Національної поліції і вже завтра нестимуть службу в різних областях України.

Присутні вшанували хвилиною мовчання патріотизм, мужність, вірність обов’язку та героїзм тих, хто поклав своє життя за Україну, усіх правоохоронців, які загинули під час виконання службових обов’язків, а також мирних громадян.

Відбулося вручення дипломів. Від імені Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України випускників університету привітав начальник Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку НПУ Мирослав Подорожній: «У складних реаліях сьогодення нашій країні потрібні висококласні та кваліфіковані правоохоронці, які вміють і бажають відповідати вимогам часу та готові професійно виконувати свій обов’язок, особливо в період війни. Будьте прикладом дисциплінованості, відповідальності, самовідданості та мужності. Гідно несіть звання випускника Харківського національного університету внутрішніх справ!».

До випускників з напутніми словами звернувся ректор університету генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко: «Будьте сильними й незламними, любіть свій рідний край, свою землю, свій народ, беззастережно вірте у нашу Перемогу, наближайте її своєю відданою службою. Пам’ятайте наших Героїв-випускників, які віддали свої життя за вільну й незалежну Україну. Вони – наша гордість і слава, приклад стійкості, сили духу та справжнього патріотизму. Бажаю усім вам, вашим рідним і близьким найміцнішого здоров’я, добра, злагоди та найскорішої перемоги над ворогом. Служіть так, щоб вас поважали люди та оберігав Господь Бог! Слава Україні!».

Ректор подякував керівництву держави, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, очільникам органів державної влади та місцевого самоврядування Харківської, Вінницької, Хмельницької, Полтавської та Сумської областей за допомогу і підтримку.

Вже втретє за час війни Харківський національний університет внутрішніх справ випускає офіцерів, які зі зброєю в руках нестимуть службу в Національній поліції України, забезпечуватимуть публічну безпеку й порядок на прикордонних, прифронтових та деокупованих територіях, відстоюватимуть інтереси держави, її цілісність і суверенітет. Понад 80% цьогорічних випускників вишу поповнять лави Національної поліції України у Харківській, Сумській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях.

Відбулася церемонія прощання з Прапором університету – символом честі й звитяги, доблесті та слави, традицій закладу вищої освіти.

Молодих лейтенантів поліції привітали представники органів державної влади та місцевого самоврядування, Сил безпеки та оборони, керівники ГУНП в областях, інші.

На Вінниччині:

- заступник голови Вінницької обласної військової адміністрації Андрій Кавунець;

- голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий;

- заступник Вінницького міського голови Сергій Тимощук;

- начальник ГУНП у Вінницькій області Юрій Пархоменко;

- заступник начальника ГУНП у Вінницькій області Володимир Олексюк;

- захисник України, інспектор роти управління полку поліції особливого призначення «Цунамі» Департаменту поліції особливого призначення об’єднаної штурмової бригади «Лють» Роман Пінчук.

На Хмельниччині:

- заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Володимир Юр’єв;

- заступник голови Хмельницької обласної ради Валентин Соколюк;

- т.в.о. начальника ГУНП у Хмельницькій області Андрій Чайковський;

- начальник територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому Роман Богданов;

- заступник начальника Департаменту – начальник 1-го управління (оперативного реагування) Департаменту кіберполіції (міжрегіональний територіальний орган) НПУ Олег Заворотній;

- начальник відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області Департаменту кіберполіції (міжрегіональний територіальний орган) НПУ Олег Дядик;

- начальник Кам’янець-Подільської районної військової адміністрації Олексанр Анур’єв;

- голова Кам’янець-Подільської міської ради Михайло Посітко;

- голова Кам’янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич;

- депутат міської ради м. Кам’янець-Подільський Андрій Конюшенко;

- начальник Кам’янець-Подільського районного управління поліції ГУНП у Хмельницькій області Василь Шкіндюк;

- голова Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Роман Савчук;

- керівник Кам’янець-Подільської окружної прокуратури Олександр Гончар;

- начальник Кам’янець-Подільського гарнізону Володимир Родіков;

- начальник Кам’янець-Подільського районного управління ГУДСУ з надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області Віталій Мельник;

- начальник Кам’янець-Подільського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрій Шуханов.

На Сумщині:

- начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх;

- начальник ГУНП у Сумській області Петро Токар;

- директорка Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Гробова.

Від імені випускників університету виступили Максим Байда, Станіслав Павленко, Дмитро Яненко, які запевнили, що будуть гідними продовжувачами найкращих традицій правоохоронців, чесно служитимуть людям, захищатимуть та відстоюватимуть цілісність нашої держави. Вони запропонували покласти квіти до пам’ятника захисникам України.

Наприкінці заходу для гостей виступив підрозділ барабанщиць, дівчата із шаблями парадного розрахунку та художньої самодіяльності.

Випускники Харківського національного університету внутрішніх справ пройшли урочистим маршем. Пролунав останній наказ ректора: «Вільно! Розійтись!». Випускників привітали батьки, друзі та рідні.