У Харківській спеціалізованій школі № 11 уперше відбувся шаховий турнір, в якому взяли участь понад 100 школярів різного віку – від 1-го до 11-го класу. За словами директора школи Світлани Проценко, минулого року у навчальному закладі почав працювати шаховий гурток, а враховуючи поглиблене вивчення тут математики, не дивно, що цей вид спорту стрімко став набувати популярності. Захоплення дітей шахами підтримують і вчителі, і батьки, адже це інтелектуальний вид спорту, який розвиває логічне мислення, пам'ять, уважність, вчить дітей зібраності та управлінню емоціями.

Ініціативу педагогічного колективу школи провести для учнів турнір підтримали і в Харківській обласній федерації шахів. Відкриваючи змагання, президент Харківської обласної федерації шахів член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Сергій Гусаров наголосив, що організація вільного часу дітей є надзвичайно важливою справою, якою мають опікуватися дорослі. І Харківська обласна федерація шахів завжди підтримує починання, пов’язані із залученням до цього виду спорту сучасної молоді. Для проведення змагань було надано 100 шахових дошок, підготовлено призи. Без нагород не залишиться жодна дитина, яка бере участь у змаганнях. «Сьогодні в Україні добре відомі імена шахістів-харків’ян – переможців змагань світового та європейського рівнів. Можливо, що і серед цих дітей, які беруть участь у турнірі, є майбутні міжнародні гросмейстери, які підтримають престиж харківської шахової школи і прославлять нашу державу на світовому рівні», – зазначив Сергій Гусаров. У Харківській спеціалізованій школі № 11 такі турніри стануть щорічними, і, за словами Сергія Гусарова, як президент федерації шахів він сприятиме проведенню таких турнірів також в інших школах Харкова та області.