Науково-педагогічні працівники Харківського національного університету внутрішніх справ доцент кафедри криміналістики та судової експертології факультету № 1 (слідства) Тетяна Матюшкова та старший викладач кафедри кібербезпеки факультету № 4 (кіберполіції) Олексій Рвачов взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Кібербезпека та інтелектуальна власність: проблеми правового забезпечення», що пройшла на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Конференція була організована за участі Науково-дослідного інституту інформатики і права Національної академії правових наук України, факультету соціології і права Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», факультету права і адміністрації Варшавського університету. У заході також взяли участь представники державних установ: Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з організованою злочинністю при РНБО України, Державного центру кіберзахисту та протидії кіберзагрозам Держспецзв’язку України, Держкомтелерадіо України; наукових установ: Національного інституту стратегічних досліджень, Центру досліджень інтелектуальної власності та трансферу технологій НАН України, Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, КНДІСЕ МЮ України; силових структур: Міністерства оборони України, військової частини А0515; вищих навчальних закладів: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національної академії Служби безпеки України, Київського університету імені Бориса Грінченка, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Національної академії внутрішніх справ України, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, Харківського національного університету внутрішніх справ.

Конференцію було поділено на дві сесії: державно-правові проблеми забезпечення кібербезпеки та проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері.

Учасники конференції прослухали доповіді представників Польщі, в яких розглядалися питання громадського контролю в Інтернеті, здійснення розвідки на основі відкритих джерел і проблем використання даних, що були отримані таким шляхом.

Вітчизняні доповідачі наголосили на необхідності приведення українських нормативно-правових документів до єдиної термінології у сфері кібербезпеки та інтелектуальної власності, об’єднання окремих нормативних правових актів у кодифіковані закони, які повинні регламентувати всі аспекти циркуляції інформації в Україні та порядок забезпечення її захисту, приведення українського законодавства до норм Європейського Союзу тощо.

Велику зацікавленість в учасників конференції викликала доповідь керівника Центру теоретико-правових проблем інформаційної сфери НДІ інформатики і права Національної академії правових наук України доктора юридичних наук Олександра Баранова на тему «Проблеми безпеки в умовах Інтернету речей». В своїй доповіді він навів прогнози щодо зростання застосування «Інтернету речей», розглянув основні ризики, що загрожують сучасному інформаційному суспільству, а також сформулював основні проблеми правового регулювання цієї сфери.

За матеріалами доповідей учасників конференції буде опубліковано збірник тез доповідей.