У Сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ проведений навчальний судовий процес, організований професором кафедри юридичних дисциплін Наталією Горобець та доцентом цієї ж кафедри Яною Садиковою за участі студентів 5 курсу. Навчальні судові засідання є гарною традицією для засвоєння та набуття практичних навичок з дисциплін цивільного, сімейного права та цивільного процесу. Цей міжгалузевий захід дозволяє професійно самовдосконалюватися і застосовувати набуті знання в комплексі. На стадії підготовки до навчального судового засідання до навчального районного суду Сумської філії ХНУВС надійшла позовна заява про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини разом з усіма необхідними додатками. У ході підготовки до засідання було направлено повістки/повідомлення сторонам, викликано свідків та здійснено інші необхідні процесуальні дії для ефективного та швидкого розгляду справи.

Під час судового засідання за головуванням Олександри Маринич та за участі суддів Іллі Кащова та Ярослава Зимогляда студенти намагалися якомога реальніше відтворити судовий розгляд цивільної справи. Усі учасники процесу показали гарні знання і високий рівень знань з цивільного, сімейного права та цивільного процесу. У поєднанні з ораторськими здібностями та вміннями процес вийшов цікавим, реалістичним та інформативним. Після його закінчення була винесена ухвала про зупинення справи на час, який надається сторонам для примирення. Сторони та їх представники вдало перевтілилися в ролі, які були надані їм фабулою справи, однак не забули при цьому, що вони, в першу чергу, юристи, які мають не грати ролі, а виконувати свої прямі професійні обов’язки на засадах верховенства права, справедливості та об’єктивності.

Сумська філія ХНУВС