Святкування 26-ї річниці Незалежності України  розпочалося з урочистого покладання квітів до пам’ятника Незалежності України на площі Конституції. У заході взяли участь керівництво Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної та міської рад, народні депутати України, представники різних державних відомств та служб, силових структур області, військові, учасники АТО, представники громадських організацій, жителі та гості міста.

Харківський національний університет внутрішніх справ представляли ректор університету генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко, ректор навчального закладу у 1992-2003 рр. і у 2010-2012 рр. генерал-полковник міліції Олександр Бандурка, ректор Університету культури ХНУВС Заслужений діяч мистецтв України Юрій Янко, декани факультетів, курсанти та студенти навчального закладу.