У Харківському національному університеті внутрішніх справ здійснюються  заходи, спрямовані на профілактику недопущення надзвичайних подій, пов’язаних з використанням та розповсюдженням наркотичних та психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, попередження поширення ВІЛ-інфекцій/СНІДу серед молоді.

Працівники Обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом Дмитро Кущ, Наталія Нікітова та представник благодійного фонду «Мережа 100% життя» Сергій Отрепьєв для курсантів університету прочитали лекцію «Попередження поширення ВІЛ-інфекцій/СНІДу серед молоді». Вони розповіли про наслідки згубних звичок та навели статистичні дані. Так, за інформацією Міністерства охорони здоров’я України від СНІДу щодня помирає близько 8 осіб. В Україні щороку виявляється понад 12 тис. хворих на наркоманію, майже 1 тис. молодих людей помирає від наркотиків. За неофіційними даними, залежними від наркотиків налічується близько 500 тис. українців, переважна більшість яких – молодь віком до 28-30 років. У середньому, кожний 17-й злочин в Україні вчинений на ґрунті наркоманії.