У Сумському центрі первинної професійної підготовки «Академія поліції» (м. Суми) Харківського національного університету внутрішніх справ за участі колективу Сумської філії ХНУВС відбулися урочистості з нагоди Дня захисника України, в яких взяли участь працівники «Академії поліції», слухачі та гості.

Від імені ректора університету генерала поліції третього рангу Валерія Сокуренка особовий склад привітав зі святом т.в.о. директора центру капітан поліції Олександр Мінченко.  «Це свято увібрало в себе багаті й славні козацькі традиції, – зазначив т.в.о. директора центру. – Воно уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії». Олександр Мінченко побажав усім присутнім родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії та миру.

З Покровом Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва привітав старший благочинний Сумської єпархії протоієрей Богдан Козенко. Він зазначив, що ці свята нерозривно пов’язані між собою, адже Божа Матір є заступницею і покровителькою козаків. «Історія українського козацтва – це одна з найвизначніших сторінок життя нашого народу, – зазначив Богдан Козенко. – В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво було справжнім захисником рідної України, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій. Упродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження та визвольного руху України, й донині нащадки козаків підтримують та розвивають найкращі традиції наших предків, які є зразком доблесті й відданості Україні».

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих працівників правоохоронних органів. Старший благочинний Сумської єпархії провів молебень та освятив водою всіх присутніх.

Завершився захід концертною програмою, під час якої перед особовим складом центру виступили лауреати міжнародних конкурсів – ансамбль бандуристів «Мальви», гості з Сербії с композицією «De spasito» та представники перемінного особового складу.