Заступник завідувача Науково-дослідної лабораторії з проблем протидії злочинності Харківського національного університету внутрішніх справ підполковник поліції Олексій Сердюк взяв участь у міжнародному україно-американському науково-практичному семінарі програми фонду Фогерті з розвитку досліджень хімічної залежності в Україні  «Capacity building for lifespan focused substance use disorder research in Ukraine. Fifth Workshop: Developing Interventions for Youth Alcohol and Drug Use: Motivational Interviewing and Methodology», який відбувся у м. Львів.

НДЛ з проблем протидії злочинності ХНУВС виступила співорганізатором семінару. Науковці університету понад 20 років здійснюють моніторингове дослідження з розповсюдження наркотичної та інших форм залежної поведінки серед харківської молоді. Це найбільш тривале регулярне дослідження залежної поведінки в Україні. Досвід та результати цього дослідження було презентовано на семінарі у доповіді «Епідеміологічні дослідження хімічної залежності в Україні: від зрізових і кроссекціонних методів до лонгитюдних й інтернет-опитувань». Програма  з розвитку досліджень хімічної залежності в Україні здійснюється за підтримки програми сприяння розвитку інфраструктури досліджень залежності Національного Інституту Здоров’я (NIH), Міжнародного Центру Фогерті (FIC), Національного Інституту Зловживання Наркотиками (NIDA), Національного Інституту Зловживання Алкоголем та Алкоголізму (NIAAA). Адміністрування програми здійснюється Центром Дослідження Залежностей Університету Мічигану (UMARC) під керівництвом професора Роберта Зукера.