У рамках кураторської роботи працівники кафедри криміналістики та судової експертології Харківського національного університету внутрішніх справ  Влада Гусєва, Тетяна Матюшкова, Світлана Лозова, Богдан Бурбела та викладач кафедри теорії та історії держави і права факультету № 1 Іван Кріцак разом із курсантами закріплених груп відвідали концерт «Наш Шевченко: шлях до свободи», який відбувся у Харківській філармонії.  У  концерті взяли участь симфонічний оркестр Харківської філармонії (диригент – Юрій Янко), Заслужені артистки України Галина та Леся Тельнюк (вокальний дует, Київ), Григорій Гладкий (Канада) та  Назар Стригун (Київ) – художнє слово, Ескендер Бекмамбетов – кримсько-татарський скрипаль і композитор ( Канада), музичне оформлення Галини та Лесі Тельнюк.

Проект «Шлях до Свободи» — це сценічне дійство, створене на основі музики сестер Тельнюк та текстів з книжки «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву». За допомогою документальних свідчень та мистецького втілення проект дав можливість зрозуміти на чуттєвому рівні події, що відбувалися в Україні, почути «живий голос» народу, що відстоює свою Гідність, бореться за свою Свободу. Після концерту з курсантами поспілкувався ректор Університету культури ХНУВС (на громадських засадах) Юрій Янко.