Вийшла друком колективна монографія «Насильство над населенням у районі воєнних дій: кримінально-правовий аналіз та кваліфікація». Серед її авторів – кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри кримінального права і кримінології факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ Андрій Васильєв.

У монографії проведено кримінально-правовий аналіз насильства над населенням у районі воєнних дій як злочину проти встановленого порядку несення військової служби (військового злочину), передбаченого ст. 433 Кримінального кодексу України. Показано розвиток кримінально-правової заборони насильства військових над цивільним населенням. Надано оцінку підстав і передумов його криміналізації у вітчизняному кримінальному праві. Розглянуто положення кримінального законодавства іноземних держав щодо заборони насильства над населенням районі воєнних дій. Проведено кримінально-правову характеристику складів злочинів, передбачених ст. 433 Кримінального кодексу України. Визначено критерії, за якими насильство над населенням у районі воєнних дій відрізняється від інших протиправних діянь.