Щорічно проводиться Національний конкурс наукових робіт «Громадянське суспільство: світові традиції та вітчизняні реалії» (в підтримку внутрішньо переміщених осіб з окремих регіонів України). Конкурс проводився Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, Українським координаційним центром з підвищення правової освіти населення, Луганською та Донецькою обласними військово-цивільними адміністраціями, Інститутом політико-правових та релігійних досліджень за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України та інших.

Усього у конкурсі взяли участь 69 наукових робіт із 36 навчальних закладів, у тому числі й трьох іноземних. Експертною комісією та Оргкомітетом було визначено переможців, серед яких і курсант Харківського національного університету внутрішніх справ Владислав Степаненко. Його робота «Громадянське суспільство – фундамент європейської демократії» (науковий керівник  кандидат юридичних наук Володимир Чумак) зайняла ІІІ місце.