Харківський Художній музей відвідали курсанти 2 курсу факультету № 2 навчальної групи Ф2-204 Харківського національного університету внутрішніх справ на чолі з куратором групи доцентом кафедри трудового та господарського права, кандидатом юридичних наук, старшим науковим співробітником, підполковником поліції Валентиною Гончарук. Вони ознайомилися з постійною експозицією музею – «Українське та російське мистецтво XVI – початку ХХ століття».

Художня колекція Харкова починає свій літопис з 1805 року, коли був заснований Імператорський Харківський університет. Ініціатором його заснування став український просвітитель, громадський діяч Василь Каразін. Для малювальних класів вищого навчального закладу він особисто придбав у Петербурзі зібрання творів з графіки західноєвропейських художників, з яких і розпочалося формування колекції художніх творів у Харкові. Цей процес тривав майже півтора століття. Регіональний і загальнодержавний смак колекціонерства відображав загальноприйняті колекційні тенденції – спочатку західноєвропейське, потім вітчизняне мистецтво, східні раритети, ікони. Найбільше полотно в колекції – «Ісаврійські пірати, які продають свою здобич» (1880) уродженця Харківщини Г. Семірадського (1845–1902).Романтичні тенденції в академічній художній освіті та загальноєвропейські напрямки розвитку образотворчого мистецтва яскраво визначилися у творчості видатного пейзажиста-мариніста І. Айвазовського. Особливу зацікавленість молоді викликала робота «Запорожці пишуть листа турецькому султану» І. Рєпіна (1844–1930). Сюжет картини пов’язаний з широко відомими історичними подіями.Вищий щабель розвитку вітчизняного мистецтва II половини XIX ст., нарівні з творами І. Рєпіна, представляє творчість В. Сурикова.

Харківський художній музей має унікальну колекцію фарфорової пластики. Фарфор із колекції Харківського художнього музею вразив курсантів. Цей вид декоративного мистецтва називають «коментатором» свого часу, що тонко сприймає та віддзеркалює всі мистецькі, культурні та політичні зміни. Такі здібності фарфору постають у розмаїтті тем і стилістичних напрямків.

Курсанти отримали величезне задоволення, ознайомившись з колекцією Харківського художнього музею, отримали багато цікавої та корисної інформації.