У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулася VІІ Харківська науково-практична конференція  «Актуальні напрями практичної психології і психотерапії». У заході взяли участь 172 учасники. Серед них представники кафедри практичної психології Української інженерно-педагогічної академії; кафедри педагогіки і психології управління соціальними системами Національного технічного університету «ХПІ»; факультету психології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна; гуманітарного факультету Державного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «ХАІ»; Харківської державної академії фізичної культури, працівники, студенти та курсанти Харківського національного університету внутрішніх справ.

Конференцію відкрив проректор університету доктор юридичних наук, доцент, підполковник поліції Михайло Бурдін. Він привітав учасників конференції від імені ректора доктора юридичних наук, доцента, Заслуженого юриста України, генерала поліції третього рангу Валерія Сокуренка та відзначив грамотами переможців першого туру Національної олімпіади з психології – слухачів магістратури факультету № 6 Олену  Мохореву, Ольгу Бобченко та курсанта четвертого курсу факультету № 3 Ірину Шевцову. Також він вручив подяки провідним фахівцям-практикам.  Михайло Юрійович наголосив, що в освітньому процесі необхідно здійснювати підготовку як курсантів, так і студентів відповідно до тих змін, що відбуваються наразі у державі.

Академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, генерал-полковник міліції Олександр Бандурка наголосив, що психологом має бути кожний – керівник, батько, мати, той, хто організовує роботу, та той, хто її виконує. Необхідно вміти будувати відносини, володіти собою, створювати навколо себе атмосферу, в якій би комфортно почували себе інші люди. Олександр Маркович додав, що особливе значення має психологічний клімат, що створюється для людей, які виходять на службу зі зброєю, застосовують примус до інших. Також він побажав учасникам конференції добра, миру та оволодіти професією психолога, яка так необхідна нашому суспільству.

Завідувач кафедри соціології та психології університету доктор психологічних наук, професор Олена Євдокімова зазначила, що професія психолога дуже схожа на професію лікаря. Ці знання потрібні для того, щоб вміти розуміти людей, їх інтереси, потреби, мотиви діяльності, правильно розбиратися в конкретних ситуаціях, володіти навичками самоподолання, швидко й ефективно встановлювати психологічний контакт з людьми.

Конференція складалася із сучасних тренінгів з практичної психології, що надавали психологи, науковці, викладачі, провідні фахівці міста Харкова. Практичні навички учасники отримували за допомогою майстер-класів: «Мріяти, планувати, досягати цілей», «Мотивація досягнення успіху», «Стрес повсякдення: розпізнати, вирішити проблеми, відновити ресурси», «Таємниці інтернету: хто ким управляє», «Психологічна настільна гра «сафарі»», «Тренінг соціального інтелекту», «Я та інші: дослідження значущих стосунків методом психодрами», «Методика формування позитивного мислення», «Пісочна терапія: дзеркало внутрішнього світу» та «Твої можливості – без меж». Тож учасники конференції мали змогу розглянути широке коло питань. Наприкінці заходу було вручено сертифікати.