У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулася Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 25-річчю підготовки психологів у ХНУВС, а також з нагоди 90-річчя професора С. П. Бочарової.

На конференції зібралися представники вищих навчальних закладів, науковці, практичні психологи, слухачі, аспіранти, докторанти, ад’юнкти, магістри. Cеред провідних вітчизняних психологів у заході взяли участь доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, президент Кримінологічної асоціації України Олександр Бандурка, доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент Балтійської педагогічної академії, професор кафедри соціології та психології факультету № 6 ХНУВС Олена Землянська, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри соціології та психології факультету № 6 ХНУВС Олена Євдокімова, доктор соціологічних наук, кандидат фізико-математичних наук, професор, професор кафедри соціології та психології факультету № 6 ХНУВС  Микола Саппа, кандидат психологічних наук, декан факультету психології, професор кафедри прикладної психології Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Надія Крейдун, доктор психологічних наук, професор, головний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України Олександр Тімченко, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри практичної психології Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди Тамара Хомуленко, начальник Клініки психіатрії та наркології Військово-медичного клінічного центру Північного регіону (м. Харків), провідний психіатр В’ячеслав Заворотній та багато інших.

Конференцію відкрив перший проректор університету кандидат педагогічних наук, підполковник поліції Дмитро Швець. Він привітав учасників конференції від імені ректора, доктора юридичних наук, доцента, Заслуженого юриста України, генерала поліції третього рангу Валерія Сокуренка та наголосив, що психологія – це наука, яка є необхідною для всіх галузей життєдіяльності. Проблеми, що виникають сьогодні  у будь-яких сферах, потребують опрацювання фахівців, які мають професійні навички та вміння, можуть надати кваліфіковану допомогу у сфері психології. Тому ті знання, які були надані випускникам під час навчання стануть їм у пригоді у подальшій професійній діяльності.

Академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Олександр Бандурка зазначив: «На сьогодні психологічна забезпеченість усього процесу життєдіяльності українського суспільства особливо актуальна, оскільки агресія на Сході, окупація Криму, зростання екстремізму та насильства викликає необхідність психологічного забезпечення стійкості населення до несприйняття негативних явищ, тому постать психолога як спеціаліста має бути представлена у кожному структурному підрозділі».

Завідувач кафедри соціології та психології університету доктор психологічних наук, професор Олена Євдокімова наголосила, що цікавість цієї конференції в її суто практичній спрямованості: «Ми працюємо в галузі юридичної психології та формуємо нове покоління правоохоронців». Також вона зазначила, що на конференції представлені доповіді за тематичними напрямами: особистість в трансформаційному суспільстві; психологічні аспекти реформування правоохоронної галузі; загальна психологія, історія психології; юридична психологія та судово-психологічна експертиза; соціальна психологія; соціологія злочинності; девіантологія; педагогічна та вікова психологія; спеціальна психологія, психологія діяльності в особливих умовах. Тож учасники конференції мали змогу розглянути широке коло питань.

Наприкінці заходу учасникам вручили сертифікати.